Płace VULCAN. Rozliczenia związane ze śmiercią pracownika

specjaliści ds. płac
Termin:
Jesteś zainteresowany szkoleniem? Zapisz się
  • Jak prawidłowo ustalić kwotę przychodu z tytułu praw majątkowych po śmierci pracownika?
  • Jak rozliczyć nierozliczone przed śmiercią świadczenia chorobowe?
  • Jak wyliczyć odprawę pośmiertną?
To przykłady pytań, na które specjalista ds. płac powinien znać odpowiedź, aby efektywnie i poprawnie realizować swoje obowiązki zawodowe.

Szkolenie obejmuje praktyczną wiedzę w zakresie działań, jakie specjalista ds. płac powinien wykonać w aplikacji Płace VULCAN w związku ze śmiercią pracownika.
Wiedza i umiejętności zdobyte na szkoleniu ułatwią przeprowadzenie prawidłowych rozliczeń zarówno z osobami uprawnionymi do świadczeń po zmarłym pracowniku, jak również z ZUS i US.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik będzie potrafił prawidłowo przeprowadzić rozliczenia związane ze śmiercią pracownika w aplikacji Płace VULCAN.
Uczestnik pozna funkcje aplikacji Płace VULCAN niezbędne do realizacji tego zadania.

Szkolenie poprowadzi doświadczony trener firmy VULCAN, ilustrując omawiane zagadnienia praktycznymi przykładami.

Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności pozwalających na:
  • rejestrację w aplikacji osób uprawnionych do świadczeń po zmarłym pracowniku,
  • prawidłowe rozliczenie świadczeń po zmarłym pracowniku (przychód z tytułu praw majątkowych, odprawa pośmiertna),
  • prawidłowe przeprowadzenie rozliczeń z ZUS i US związanych ze śmiercią pracownika.
Do kogo jest skierowane szkolenie:

Szkolenie dedykowane jest dedykowane jest specjalistom ds. płac posługującym się na co dzień programem Płace VULCAN.
Uczestnicy szkolenia powinni posiadać wiedzę merytoryczną dotyczącą zagadnień płacowych w jednostkach oświatowych, co pozwoli im w pełni zrozumieć zagadnienia omawiane podczas szkolenia.

1. Rejestracja osób uprawnionych do świadczeń po zmarłym pracowniku

2. Rozliczanie należności ze stosunku pracy zmarłego pracownika – przychód z tytułu praw majątkowych:
  • Wynagrodzenie za pracę
  • Wynagrodzenie/zasiłek chorobowy
  • Ekwiwalent za urlop

3. Naliczanie odprawy pośmiertnej

4. Rozliczenia z ZUS i US:
  • Wyrejestrowanie zmarłego pracownika
  • Wystawienie PIT-11 za zmarłego pracownika oraz dla osób uprawnionych

Zapisy na szkolenie zamykamy 48h przed planowanym terminem spotkania. W przypadku niezebrania się grupy szkoleniowej poinformujemy Państwa o odwołaniu spotkania maksymalnie do 3 dni roboczych przed spotkaniem.

Inne szkolenia, które mogą Cię zainteresować

Zobacz wszystkie